• 09126875169

 

بهترین زمان ارسال پست در شبکه های اجتماعی

بهترین زمان ارسال پست در رسانه های اجتماعی

هرچقدر این سوال برای برای تازه‌کارها عجیب باشد؛ اما برای کهنه‌کارهای بازاریابی رسانه‌های اجتماعی زیرکانه خواهد بود.

بازه‌های زمانی وجود دارد که بهترین نتیجه را برای ایجاد تعامل بهتر نشان داده‌اند و می‌توان از آنها برای ارسال پست در رسانه‌های اجتماعی استفاده کرد.

 

چرا زمان پست گذاری در رسانه های اجتماعی مهم است؟

 تازگی یکی از عناصر اصلی است که در نمایش پست شما در فیدهای رسانه های اجتماعی نقش دارد. جدیدترین پست‌ها برای رتبه بالاتر در فیدها، نسبت به پست‌های قدیمی‌تر اولویت دارند.

از طرف دیگر، با کمک بهترین زمان برای پست کردن در رسانه های اجتماعی، می توانید شانس دیدن و درگیر شدن پست های خود توسط مخاطبان را به حداکثر برسانید.

البته ناکفته نماند که بهترین زمان فقط به شما کمک می‌کند تا مخاطب را به دام بی اندازید؛ زیرا اتفاق اصلی در کیفیت محتوای شما رقم میخورد.

 

چرا بهترین زمان پست گذاری برای هر پلتفرم متفاوت است؟

ابتدا باید فلسفه پلتفرم های رسانه های اجتماعی را بدانیم.

همه ما با پلتفرم های اصلی رسانه های اجتماعی آشنا هستیم، اما دانستن اصول اولیه آنها کلید درک این است که چرا بهترین زمان بندی برای هر یک از آنها متغیر است.

 بعنوان مثال:

  • لینکدین توسط متخصصان و جامعه کسب و کار و بیشتر بعنوان یک ابزار در ساعات کاری استفاده میشود.
  • فیس بوک یکی از پلتفرم های پیشرو با بیشترین مخاطب است و هم در خانه و هم در محل کار از طریق دستگاه های مختلف قابل دسترسی است. بنابراین، بستگی به این دارد که مخاطب چه کسی باشد و چگونه از این شبکه اجتماعی استفاده میکند.
  • توییتر بهترین مکان برای بازاریابان برای تعامل با مشتریان نهایی است. مردم در هنگام رفت و آمد و در زمان استراحت بیشتر از آن استفاده می کنند.
  • پینترست پلتفرمیست که بیشتر در ساعات فراغت مورد استفاده قرار میگیرد.
  • اینستاگرام را تعداد زیادی از کاربران گوشی های هوشمند دنبال می کند که تقریباً در هر زمانی از آن استفاده می شود.

حال کمی مفصلتر به بحث اصلی میپردازیم که بهترین زمان پست گذاری در هرکدام از این پلتفرمها چه زمانیست.

بهترین زمان برای ارسال پست در فیسبوک چیست؟

بهترین زمان ارسال پست در فیسبوک


فیس بوک
یکی از پرکاربردترین شبکه های اجتماعی است. طبق آخرین آمار فیس بوک، فیس بوک دارای ۲.۹۱ میلیارد کاربر فعال است.

با ارسال محتوای خود در زمان بندی صحیح در فیس بوک، می توانید به مخاطبان هدف خود دست یابید. در واقع، ساعت‌ها یا زمان‌بندی‌های خاصی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند پست خود را فوراً تقویت کنید.

بهترین زمان پیشنهادی برای پست کردن در فیس بوک بین 1 تا 4 بعدازظهر است.

 در واقع، معیارهای مختلفی برای ارسال پست در هفته ها و تعطیلات آخر هفته وجود دارد که می تواند به شما کمک کند بیشترین کلیک را داشته باشید.

 بهترین روزها و زمان‌های ارسال پست در روزهای هفته:

 روزهای کاری: 13 الی 16

تعطیلات آخر هفته: ساعت 12 الی 13

از طرفی، بدترین زمان هایی که باید هنگام ارسال پست در فیس بوک از آنها اجتناب کنید؛ بین ساعت 8 بعد از ظهر تا 8 صبح برای کل هفته است.

 

توضیح اختصاصی:

 لازم به ذکر است که این زمان پیشنهادی، یک زمان میانگین عمومیست که توسط وبسایتها و تحلیلگران حرفه ای دنیا پیشنهاد میشود و ممکن است برای مخطبان کسب و کار شما، صدق نکند. لذا تجزیه و تحلیل فیس بوک خود را به طور مداوم پیگیری و نظارت کنید تا از آنلاین بودن مخاطبان خود مطلع شوید. تا بتوانید بهترین زمان را انتخاب نمایید. پس از این، میتوانید از ابزارهای زمان‌بندی پست خودکار در زمان‌های انتخابی بهره ببرید.

بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام چیست؟

بهترین زمان پست در اینستاگرام

 

طبق آمار رسانه‌های اجتماعی، از هر 10 کاربر اینستاگرام، 6 نفر حداقل یک بار در روز وارد اینستاگرام می‌شوند، بنابراین این موضوع روشن می‌کند که اگر محتوای خود را در زمان‌های صحیح در اینستاگرام پست نمایید، شانس بسیار بیشتری برای افزایش اشتراک‌گذاری و جذب فالوور خواهید داشت.

بهترین زمان پیشنهادی برای ارسال پست اینستاگرام در روزهای کاری هفته: 6 صبح تا 9 صبح، 12 بعد از ظهر تا 2 بعد از ظهر و 5 بعد از ظهر تا 6 بعد از ظهرو بهترین زمان برای ارسال پست در تعطیلات آخر هفته: 9 صبح تا 2 بعدازظهر میباشد.

علاوه بر این، اگر می خواهید از طریق ویدیوها در اینستاگرام مخاطب جذب کنید، توصیه می شود در طول هفته از ساعت 9 شب تا 8 صبح پست بگذارید.

در کل محتوای عالی با طرح‌های رنگی مرتبط، هشتگ‌ها و ایموجی‌ها را در بهترین زمان ارسال کنید تا ترافیک بیشتری را به سمت کسب‌وکارتان هدایت کنید.

 دقیقا مانند فیسبوک، توضیح اختصاصی در مورد اینستاگرام نیز صدق میکند.

بهترین زمان برای ارسال پست در توییتر چیست؟

بهترین زمان ارسال پست در توییتر

 

توییتر نزدیک به 330 میلیون کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان دارد. در واقع، بازاریاب‌های معروف اجتماعی یکی از مزایای اصلی توییتر را جمع‌آوری اطلاعات مربوط به مخاطبان هدفشان میدانند.

با تمرکز بر ارسال در زمان های صحیح و نظارت دقیق در توییتر، قطعاً می توانید تأثیر خوبی بر توییت های خود داشته باشید.

بهترین زمان برای ارسال پست توییتر در روزهای هفته:

در روزهای کاری، 9 صبح تا 3 بعدازظهر (نهایتا تا 6 بعدازظهر) توصیه می شود.

در تعطیلات آخر هفته استقبال کمی از پستهای ارسال در توییتر میشود. بنابراین پیشنهاد میشود که پست های خود را بیشتر برای روزهای هفته برنامه ریزی کنید. با این حال، در صورت لزوم می توانید در تعطیلات آخر هفته ارسال پست بین 9 صبح تا 11 صبح را امتحان کنید.

بدترین زمان ارسال پست در تویییتر هم، همه روزه بین ساعت 8 شب تا 9 صبح می باشد.

دقیقا مانند فیسبوک، توضیح اختصاصی، در مورد توییتر نیز صادق است.

بهترین زمان برای ارسال پست در TikTok چیست؟

بهترین زمان ارسال پست در TikTok

 

TikTok با استفاده از ویدیوهای کوتاه، چشم انداز بازاریابی رسانه های اجتماعی را به شدت تغییر داده است. آخرین آمار TikTok ثابت می کند که سریع ترین کانال اجتماعی در حال رشد با بیش از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه است.

کسب‌وکارهایی که کاربران نسل z (نسلی هستند که از کودکی با تکنولوژی بزرگ شدند که معادل ایرانی آن دهه ی هشتادیها می باشند) را هدف قرار می‌دهند، نمی‌توانند ریسک حذف TikTok را در برنامه ریزی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی خود داشته باشند.

با این حال، حرکت دادن سوزن تعامل به سمت کسب و کار خود در TikTok یک کار سخت است. نکته مهم برای پلتفرم TikTok این است که در تیک تاک، همه چیز وابسته به خلاقیت است و شما نمی توانید در این پلتفرم، کسب و کار خود را مانند سایر پلتفرم ها تبلیغ کنید. برای دستیابی به موفقیت در TikTok باید محتوای خود را با ویژگی های محتوای خلاقانه TikTok ترکیب کنید و از هشتگ های مناسب استفاده کنید.

مانند همه پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، تعامل در TikTok نیز تا حد زیادی به بهترین زمان برای پست کردن بستگی دارد.

بهترین زمان برای ارسال پست در روزهای هفته در تیک تاک:

5 صبح و 13 الی 15

بهترین زمان برای ارسال پست در تعطیلات آخر هفته:

11 صبح، 4 بعد از ظهر و 19 تا 20

بهترین زمان برای ارسال در لینکدین چیست؟

بهترین زمان ارسال پست در لینکدین

 

اولین چیزی که با شنیدن لینکدین به ذهن خطور می کند؛ این است که لینکدین بزرگترین شبکه حرفه ای است. و از آنجایی که بزرگترین شبکه تجاری را دارد، بدیهی است که در ساعات کاری شما بیشترین تعامل را خواهید داشت.

بهترین زمان برای ارسال پست در روزهای هفته:

7.30 تا 8.30 صبح، 11 صبح تا 12 ظهر بهترین گزینه است.

اما، وقتی نوبت به تعطیلات آخر هفته می‌رسد، بهتر است از ارسال پست در تعطیلات آخر هفته خودداری کنید. زیرا اهالی لینکدین ممکن است زمان خود را در تعطیلات آخر هفته به دلیل گذراندن وقت شخصی خود با خانواده کاهش دهند.

بدترین زمان برای ارسال پست در لینکدین:

 خود لینکدین پیشنهاد می کند که در ساعات شبانه، بین ساعت 10 شب تا 6 صبح پست نگذارید زیرا ممکن است در معرض دید مخاطبان هدف شما قرار نگیرد.

بهترین زمان برای ارسال پست در پینترست چیست؟

بهترین زمان ارسال پست در پینترست

 

همانند بسیاری از پلتفرم های رسانه های اجتماعی، محبوبیت Pinterest نیز در حال افزایش است. پینترست بیش از 444 میلیون کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان دارد.

بنابراین، اگر شما یکی از این 444 میلیون بازدیدکننده هستید و می‌خواهید در پینترست پست بگذارید، بهتر است همیشه در زمان‌های ایده‌آل در پینترست پست بگذارید که بتوانید تا حد امکان ترافیک بیشتری را جذب کنید.

بهترین زمان برای ارسال پست پینترست در روزهای هفته:

۲ صبح تا ۴ بامداد، ۲ بعد از ظهر تا ۴ بعد از ظهر، یا ۱ بعد از ظهر تا ۳ بعد از ظهر.

بهترین زمان برای ارسال پست در آخر هفته:

از ساعت 8 تا 11 شب برای پین کردن در Pinterest ایده آل هستند.

در پینترست، از ارسال پست در ساعات کاری خودداری کنید زیرا به شما کمک چندانی نمی کند تا برای پین های خود کلیک یا پاسخ بیشتری دریافت کنید.

با استفاده از ابزار زمان‌بندی Pinterest ، برای جذب مخاطبان فعال‌تر، از محتوای جذابی که دارای کلمات کلیدیست استفاده کنید و در «زمان خاص» پین کنید. ابزار تجزیه و تحلیل خود Pinterest در ردیابی رفتار مخاطبان شما بسیار کارآمد است.

 

در انتها و با وجود تمام توضیحات، باید بگوییم تمام این زمانهایی که گفته شد؛ پیشنهادات کارشناسان خبره ی دنیا در حوزه دیجیتال است و نمیتوانند به عنوان یک قانون کلی مدنظر قرار بگیرند.

هر زمان که تلاش واقعی برای ایجاد محتوای مناسب انجام می دهید، با انتخاب بهترین زمان‌ها برای ارسال پست در رسانه‌های اجتماعی، می‌توانید شانس مخاطبان خود را برای دیدن و تعامل با پست‌هایتان به حداکثر برسانید.

 

مقالات مرتبط:
کاربردیترین روش محاسبه ROI در بازاریابی دیجیتال
تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ چیست؟