• 09126875169

 

بازاریابی محتوایی چیست؟

content marketing

بازاریابی محتوایی چیست؟

در این نوع از بازاریابی، شما به تولید محتوای مفید و آموزنده میپردازید. سپس می بایست؛ محتوای تولید شده را طبق برنامه ریزی بازاریابی خود، اشتراک گذاری کرده تا موجب جذب مخاطب هدف شما گردد.

چهار شکل محتوا وجود دارد:

  • محتوای متنی
  • محتوای صوتی
  • محتوای ویدئو
  • محتوای عکس

مهمترین چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که کار شما باید مفید باشد. اگر مخاطبان شما از محتوای تولید شده ارزشی را دریافت نکنند، بازخورد مناسبی را از فعالیت خود نخواهید گرفت.

هدف شما این است که برای سوال و خواسته مخاطبان خود، پاسخ و محتوای مفیدی را ایجاد کرده و خود را به عنوان یک صاحب نظر در آن موضوع معرفی کنید.

شما خود را برای مخاطبان خود فردی قابل اعتماد معرفی می کنید. تا آنها را از طریق چالش هایی که در ارتباط با حوزه تخصصی شماست؛ راهنمایی کنید.

چرا در بازاریابی محتوایی سرمایه گذاری کنیم؟

زمانی که محتوا به خوبی انجام شود، به بالارفتن ارزش ویژه برند کمک می کند. در واقع با ادامه تولید محتوای ارزشمند، برند شما در طول زمان ارزش بیشتری پیدا می کند. و هر چه بیشتر به مخاطبان خود کمک کنید، نام تجاری شما به عنوان یک متخصص در حوزه کاریتان شهرت بیشتری کسب خواهد کرد.

 راه اصلی ایجاد ارزش محتوا برای شما به عنوان یک تجارت از طریق ترافیک ارگانیک (ایجاد ترافیک بدون تبلیغات پولی) است. در نتیجه مردم شما را پس از چستجو در پلتفرم هایی نظیر گوگل، یوتیوب یا دایرکتوری پادکست ها پیدا می کنند و از محتوای شما دیدن می کنند.

این افراد به دنبال مطالب مورد نیاز خود هستند. و در صورتی که این اطلاعات را در محتوای تولیدی شما بیابند؛ به طور فعال شما را دنبال خواهند کرد. و این آن چیزی است که شما به دنبالش هستید.

content marketing

به طور خلاصه می توان گفت:

در هر پلتفرمی، شما باید به سمت مخاطبان خود بروید و در راستای رفع نیاز اطلاعاتی آنها حرکت کنید. اما اینکار را فقط با ترافیک ارگانیک انجام دهید، و در صورت نیاز به انجام تبلیغات، فقط در صورتی از تبلیغات استفاده کنید که محتوای مفیدی تولید کرده باشید. در غیر اینصورت، تبلیغ کردن برای محتوای نامناسب، مخاطبان لحظه ای را برای شما به ارمغان می آورد. که پس از اتمام زمان تبلیغات، هیچ سودی نصیبتان نخواهد شد.

 برای آشنایی با خدمات بازاریابی محتوایی در آوین مارکتینگ، به این بخش مراجعه فرمایید.


 مقالات مرتبط:

28 ایده عالی برای بازاریابی محتوایی

استراتژی بازاریابی محتوایی